خانه حاج اقا علی رفسنجان هتل ۴ ستاره می شود

قرار است خانه حاج اقا رفسنجان به بخش خصوصی واگذار و تبدیل به یک هتل ۴ ستاره شود.

کرمان نو/ خانه حاج اقا رفسنجان که مدتی درهای آن به روی گردشگران بسته شده قرار است توسط اداره اوقاف که مالکیت این بنای تاریخی ثبت ملی شده شهرستان رفسنجان را برعهده دارد به بخش خصوصی واگذار شود.

روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در این خصوص به کرمان نو می گوید با توجه به این اداره اوقاف مالکیت این بنا را بر عهده دارد تصمیم دارد آن را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گفته افضلی اداره میراث فرهنگی در خصوص باز یا بسته بودن این خانه تاریخی نقشی نداشته و بنا به تصمیمات اداره اوقاف مدتی است که درهای آن به روی گردشگران بسته است.

او همچنین می گوید با توجه به ثبت ملی بودن این اثر اداره میراث فرهنگی صرفا در خصوص مرمت ویا بازسازی یک اثر دخالت دارد و مابقی قضایا بر عهده مالک اثر تاریخی است.

خانه حاج آقا علی دارای مساحتی حدود ۱۴ هزار  متر مربع ، هفت هزار  متر مربع زیر بنا  و ۱۱۰ اتاق (شامل ۷ دری، ۵ دری ، ۳ دری و پستو) است . بارز ترین ویژگی این بنا استفاده از معماری قرینگی است که این معماری توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند. این بنا حدود ۲۸۰ سال قدمت دارد و ساخت آن چهارده سال طول کشیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.