آیا کرمان به سمت اپیدمی حرکت می‌کند؟

خدیشی – استان کرمان در ۲۴ ساعت گذشته رکورد زد.

۲۲ نفر از شهروندان در مرکز استان و شهرستان‌ها به کووید۱۹ مبتلا شدند.

آخرین بار در ۲۷ اسفند تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت در استان کرمان به ۱۹ نفر رسیده بود.

همچنین ۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند. به این ترتیب جمع مبتلایان به ۲۸۲ و مجموع فوت شدگان به ۳۲ نفر رسید.

روز گذشته ۶۴ آزمایش گرفته شده که یک سوم آنها کرونا داشته‌اند.

یعنی از هر ۳ بیمار مشکوک یک نفر مبتلای قطعی وجود داشته است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ نفر از شهروندان به علت علایم تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

اگر دوران نهفتگی بیماری در بدن انسان‌ها را تا ۱۴ روز درنظر بگیریم به نظر می‌رسد این نتیجه رفتار ما در ۲۷ و ۲۸ اسفند ماه است. همان روزهایی که تصاویر سایت‌ها از خروج مسافران در ابتدای تعطیلات نوروز خبر می‌داد.

رئیس پلیس کشور در ۴ فروردین گفت: بر مبنای اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی در این ایام نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد کاهش ۶۰ درصدی سفرها و ترددها هستیم البته باید بگویم این آمار در روزهای مختلف نوسان داشته است.

آمار ۲۴ ساعت گذشته کرمان را اگر نتیجه رفتار ۲ هفته قبل شهروندان بدانیم باید در روزهای آینده حاصل عید دیدنی‌های خانوادگی را شاهد باشیم.

در روزهای گذشته دکتر شفیعی سخنگوی ستاد کرونا به خبرنگاران گفت: ویروس در روزهای اخیر در میان خانواده‌ها در حال شیوع است.

بررسی خبرنگاران کرمان‌نو نشان می‌دهد که اکثر بستری شدگان در بیمارستان‌های استان حداقل یک و حداکثر ۶ نفر از افراد خانواده خود را مبتلا کرده‌اند.

به نظر می‌رسد با توجه به تدارک نقاهتگاه از سوی ستاد مبارزه با کرونا بیماران بایستی پس از بهبودی حتما ۱۴ روز را در نقاهتگاه به سر ببرند تا خطر انتشار بیماری در بین اعضای خانواده از بین برود.

تجربه نشان داده است که ایزوله سازی بیمار بهبود یافته و بیماران دارای علایم در منازل به خوبی انجام نمی‌شود و سهل‌انگاری کار دست هم استانی‌های محترم داده است.

نمونه‌های آن را در شهرستان‌های زیرمجموعه علوم پزشکی کرمان در هفته‌ گذشته شاهد بودیم که منجر به سفر سخنگوی ستاد کرونا به این شهرستان شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.