پویش احداث ۱۰۰ مدرسه خیرساز در کرمان| آموزش و پرورش: دولت به تنهایی نمی‌تواند مدرسه بسازد

رئیس اتاق کرمان گفت: پویش احداث ۱۰۰ مدرسه در استان کرمان با همکاری فعالان اقتصادی، موسسه خیریه مهرگیتی و سایرین خیرین مدرسه‌ساز راه‌اندازی خواهد شد تا بتوان بخشی از کمبودهای فضای آموزشی را پوشش داد.

سیدمهدی طبیب زاده در نشست بررسی نقش بخش خصوصی در توسعه فضاهای آموزشی با حضور فعالان اقتصادی کشور و کرمان و مدیرکل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان افزود: در اجرای این طرح از تجربیات و راهنمایی های مدیر و سایر فعالان اقتصادی پویش مدرسه‌سازی” ایران من” استفاده خواهیم کرد تا مدارسی راه اندازی شود که ضمن آموزش علم و دانش، کانون های کارآفرینی و مراکزی برای توسعه پایدار روستاها باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:طرح احداث ۱۰۰ مدرسه در استان کرمان توسط بخش خصوصی و خیرین بی‌سابقه است که با کمک دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار دولتی در نظر گرفته شده برای تکمیل پروژه های آموزشی، می توان این تعداد مدرسه را تا ۳۰۰ مدرسه افزایش داد.

احمد اسکندری نسب در ادامه با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تاکنون ۲ هزار کلاس درس با کمک خیرین مدرسه ساز در سطح استان ساخته شده است، اظهار کرد: سرانه فضای آموزشی استان ۴.۹ درصد و متوسط این میزان در کشور ۵.۲ درصد است که علاوه بر مناطق کمتر توسعه یافته به دلیل افزایش مهاجرت ها به مرکز استان، در شهر کرمان نیز با کمبود مدرسه روبرو هستیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی کرمان اسکندری نسب گفت: تعداد زیاد دانش آموزان در کرمان، باعث شده که هزار و ۱۷۱ مدرسه بیش از ۳۵ نفر و حتی کلاس ۴۸ نفره داریم و البته در مقابل نیز برای رعایت عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی همه دانش آموزان ۷۱۰ مدرسه با جمعیت زیر ۱۰ دانش آموز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: از پنج هزار و ۶۰۰ فضای آموزشی استان ۶۱۱ مدرسه فرسوده هستند، ۳۶۱ مدرسه نیاز به مقاوم سازی دارند، ۱۸۱ مدرسه در چادر دایر می شوند، ۴۶ مدرسه کپری، ۲۳۲ مدرسه بلوکی و ۱۷۰ مدرسه کانکسی هستند.

اسکندری نسب  با اشاره به تحریم های اقتصادی، افزود: دولت به تنهایی نتوانسته و نمی تواند مدرسه بسازد و ۳۱۰ پروژه مدرسه سازی به دلیل نبودن اعتبار لازم متوقف شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز خیرین مدرسه یار نیز هستند، بیان کرد: در برخی مناطق به دلیل کمبودهای بسیار در پوشاک، تغذیه و لوازم التحریر دانش آموزان، خیرین به رفع این نیازها نیز کمک می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.