ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر در طرح ملی مسکن/۲۵ درصد متقاضیان دارای زمین هستند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان از ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر در این طرح در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: سامانه در حال احراز شرایط افراد ثبت‌نامی است و پس از پالایش به افراد واجد شرایط از طریق پیامک اعلام خواهیم کرد که کجا برای تشکیل پرونده و سایر مراحل اداری، مراجعه نمایند.

«علی‌اکبر سلطانی‌نژاد» در رابطه با آخرین وضعیت ثبت‌نام طرح ملی مسکن در استان کرمان گفت: «طبق پیش بینی های صورت گرفته مقرر گردیده طرح ملی مسکن به صورت پایلوت در تمامی شهرستان های استان کرمان به جز شهر کرمان به دلیل آنکه جمعیت آن بیش از ۵۰۰ هزار نفر است، اجرایی شود.»

به گزارش ایسنا، وی از ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر در این طرح در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: سامانه در حال احراز شرایط افراد ثبت‌نامی است و پس از پالایش می‌توانیم تعداد قطعی متقاضیان مسکن در استان کرمان را اعلام کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان این مطلب که پس از پالایش به افراد واجد شرایط از طریق پیامک اعلام خواهیم کرد که کجا برای تشکیل پرونده و سایر مراحل اداری، مراجعه نمایند، تصریح کرد: افرادی که واجد شرایط نباشند نیز با ذکر دلیل به آنها اعلام می‌شود که واجد شرایط نیستند.

وی با اعلام این خبر که پایش افراد اواخر شهریورماه به پایان می‌رسد و در ادامه در پاسخ به این مطلب که سهم استان کرمان از این طرح چند واحد مسکونی است؟ اظهار کرد: اصلا صحبت سهم نیست و برای استان کرمان ۲ هزار واحد پیش‌بینی کرده بودیم که پس از پالایش افراد ثبت نامی، براساس ظرفیت‌هایی که داریم، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

سلطانی‌نژاد با بیان این مطلب که حدود ۲۵ درصد ثبت‌نام کنندگان اعلام کرده‌اند که دارای زمین هستند، عنوان کرد: این مهم شانس بسیار خوبی برای ماست و ما برای پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز آنها برنامه‌ریزی، نظارت و مدیریت خواهیم کرد اما برای افراد ثبت‌نامی فاقد زمین باید زمین تامین کنیم که خوشبختانه این افراد در پهنه استان و در ۷۱ شهر استان هستند و ظرفیت‌های برای تامین زمین برای آنها وجود دارد.

وی افزود: بخشی از زمین‌ها در حال تامین است و به‌صورت مشارکتی ساخت و ساز آنها را آغاز می‌کنیم، گفتنی است که افراد خودشان مسکن را می‌سازند و مقرر نیست کسی برای آنها مسکن بسازد اما ما همه خدمات مهندسی در اختیار آنها قرار می‌دهیم و ما در این طرح دنبال تیپ سازی نیستیم زیرا ظرفیت‌های مالی و مساحت زمین متقاضیان متفاوت است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان از زمان آغاز عملیات اجرایی این طرح سخن به میان آورد و بیان کرد: افرادی که زمین دارند، می‌توانند بلافاصله پس از احراز هویت پروانه ساخت خود را از شهرداری بگیرند و احداث بنای خود را آغاز کنند اما در مجموع این طرح گام به گام خواهد بود و برای سایر افراد واجد شرایط نیز، به دنبال تامین زمین خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب که سیاست دولت این است که در سال‌های باقیمانده عمر دولت تدبیر و امید، بخشی از مسکن کشور حل شود، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها براساس اطلاعات است لذا این طرح هنوز مشخص نشده که چند ساله خواهد بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.