برخوردبا ۱۷۶ واحد صنفی متخلف در جنوب کرمان

رییس سازمان صمت جنوب کرمان از برخورد قانونی با ۱۷۶ متخلف صنفی طی طرح ویژه بازرسی نوروز ۹۹ خبر داد.

مسلم مروجی فرد گفت:: از اول اسفند ماه سال گذشته، در قالب ۱۱۰ گشت مشترک از ۶ هزار ۹۳۰  واحد صنفی جنوب کرمان بازرسی شد.

وی افزود: طی این گشت های بازرسی، ۱۷۶ واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌ های تخلف آنها به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال، تکمیل و جهت طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی ادامه داد: در طول اجرای طرح نظارتی، ۲۶۰ مورد گزارش مردمی به این سازمان رسیده که ۷۰ درصد گزارش ها از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ معاونت بازرسی بوده است.

مروجی فرد در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه بازار جهت برخورد با متخلفان و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا عنوان کرد: در این مدت ۱۲ واحد بهداشتی شامل داروخانه و کالای پزشکی که تخلف صنفی داشته اند شناسایی و پرونده تخلف آنها به مبلغ ۱۳۵ میلیون ریال تکمیل شده است.

رییس سازمان صمت جنوب کرمان گفت: کلیه فروشندگانی که براساس دستور استاندار کرمان و مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا، فعالیت صنفی آن‌ها در حال انجام است باید موازین بهداشتی از جمله دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده در محل واحد خود داشته، درغیر این‌صورت از ادامه فعالیت آنها نیز جلوگیری می شود.

مروجی فرد از همشهریان گرامی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان گزارش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.