بحران در بحران؛ وعده‌های توخالی وزیر جوان| فدایی: باید از جهانگیری کمک بگیریم

جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان در رابطه با سیل اخیر جنوب و شرق کرمان به محلی برای انتقاد مدیران از یکدیگر بدل شد.

محمدجواد فدایی، استاندار کرمان در این جلسه گفت که

گویا قرار نیست مشکل خطوط ارتباطی ما از طریق استان و وزارت ارتباطات و فناوری حل شود. این مشکل چندین سال است در کرمان وجود دارد و با همه تلاش‌های صورت گرفته در زمان آقای رزم‌حسینی، استاندار سابق کرمان برای رفع این مشکل، همچنان شاهد قطعی خطوط ارتباطی در زمان بحران در استان هستیم و باید از طریق معاون اول رییس جمهور این مشکل را پیگیری کنیم.

او خطاب به مدیران ارتباطات استان گفت که «وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفری قول مساعد دادند که ۹۵ درصد راه‌های اصلی و فرعی استان را تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دهند آیا این قول محقق شده است؟ اکنون نزدیک به یک‌سال است که از این مصوبه می‌گذرد، مسوولان مربوطه باید اعلام کنند کدام یک از مصوبات آن جلسه اجرایی شده است؟»

انتقاد از هلال احمر

در همین حال نحوه توزیع چادر از سوی هلال‌احمر از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود. محمود قانعی فرد، فرماندار رودبار جنوب در این خصوص گفت که هلال احمر به درستی چادرها را توزیع نمی‌کند.

استاندار کرمان هم در ادامه گفت که هلال احمر تنها چادرهای اسکان اضطراری و موقت را فقط در بین افرادی که خانه آنها تخریب شده، توزیع می کند این در حالی است که برخی از خانه‌های امکان تخریب آنها وجود دارد و ممکن است تلفات جانی در بر داشته باشد، که نمونه آن را روز گذشته در روبارجنوب شاهد بودیم لذا انتظار داریم جمعیت هلال احمر به موارد استثنایی براساس کارهای کارشناسی، چادر دهد.

اشاره فدایی به ریختن سقف یک خانه در رودبارجنوب پس از سیل بود که یک زن بر اثر این حادثه جان باخت.

هواشناسی درست پیش‌بینی نکرد

مجید سعیدی، مدیرکل بحران استانداری کرمان هم در جلسه امروز با اشاره به سیل ابتدای هفته گفت که هواشناسی پیش‌بینی بارش ۷۰ میلیمتری را برای جنوب استان کرمان کرده بود اما در برخی نقاط استان از جمله در شهرستان کهنوج میزان بارندگی‌ها به ۱۴۰ ‌میلیمتر نیز رسید.

مدیرکل هواشناسی کرمان هم پاسخ داد که پیش‌بینی بر اساس آمار و احتمال است. ضمنا در جنوب کرمان ایستگاه و رادار به میزان کافی نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.