قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان:

اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌ترند

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در افکار عمومی دچار افت هستند و من معتقدم اگر همین امروز نظرسنجی شود وضع اصلاح‌طلبان بهتر از اصولگرایان است؛ چون اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌تر هستند.

محمدرضانژادحیدری در خصوص سیاست این تشکل در آستانه انتخابات اظهار داشت: به نظر من اصلاح‌طلبی منهای انتخابات معنایی ندارد و فاصله گرفتن اصلاح‌طلبان از انتخابات یا تردید در خصوص مشارکت در انتخابات باعث اضمحلال جریان اصلاحات خواهد شد.

به گزارش برنا نژادحیدری با تاکید براینکه متاسفانه یک فضای یاس و ناامیدی در سطح فعالان سیاسی حاکم است افزود: بخشی از این فضا به دلیل ضعف دولت در اجرای وعده‌های انتخاباتی و فاصله گرفتن از اصلاح طلبان است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص پیشنهاد اخیر خود مبنی بر رصد فعالیت مدیران منسوب به اصلاح‌طلبان گفت:از مهمترین وظایف نهادهای سیاسی نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست؛ لذا اصلاح‌طلبان باید ابتدا عملکرد دستگاه و نهادهای منسوب به خود را مورد ارزیابی قرار دهند و نتایج را صادقانه با مردم در میان بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی جریانات سعی می‌کنند اصلاح‌طلبان را در انتخابات آینده از پیش باخته تلقی کنند گفت: طبیعی است که هر جناحی نسبت به رقیب خود چنین موضعی اتخاذ کند ولی باید بررسی کرد که این موضوع در جامعه ما به‌ ازای بیرونی دارد یانه؟

نژادحیدری با بیان اینکه اصولگرایان تصور نکنند که افت اصلاح‌طلبان در افکار عمومی به معنای رشد آنهاست افزود: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در افکار عمومی دچار افت هستند و من معتقدم اگر همین امروز نظرسنجی شود وضع اصلاح‌طلبان بهتر از اصولگرایان است؛ چون اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌تر هستند.

وی افزود: اینکه اصولگرایان سعی می‌کنند در هر دوره انتخابات نام جدیدی برای خود انتخاب کنند نشان‌دهنده این است که آن‌ها در جامعه پایگاه خود را از دست داده‌اند و الا دلیلی نداشت برای هر دوره از انتخابات نامی برای خود انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوالی که آقای باهنر گفته‌اند اصلاح‌طلبان دیگر چیزی در چنته ندارند گفت افزود: آقای باهنر در میان نیروهای اصولگرا شخصیت با تجربه و معقولی است و این جمله را برای روحیه دادن و تشویق همفکران خود مطرح کرده‌اند و الا ایشان هم می‌دانند که اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های گذشته با نیروهای حداقلی خود با نیروهای حداکثری اصولگرایان رقابت کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با بیان اینکه در ۱۵ سال گذشته سه دوره مجلس و دو دوره دولت در اختیار اصولگرایان بود افزود:  اصولگرایان نمی‌توانند از جایگاه اپوزیسیون وارد مساله انتخابات شوند زیرا آنها با نیروهای حداکثری خود در ارکان حاکمیت حضور داشته‌اند ولی برون‌داد این جریان چیزی نبوده که مردم را راضی کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مطالبه مردم در سال ۹۴ جلوگیری از ورود نیروهای افراطی به مجلس بود که این امر با نامزدهای حداقلی ما محقق شد؛ ما در انتخابات پیش رو طبیعتا اصلاح‌طلبان باید با رویکرد جدیدی وارد عرصه انتخابات که این مساله در حال مطالعه و ارزیابی است.

وی افزود: ما در کنگره سوم و در بخش تصویب کلیات بیانیه پایانی در خصوص انتخابات به این جمع‌بندی رسیدیم که اصلاح‌طلبان به جز مشارکت در انتخابات راه دیگری پیش رو ندارند و این موضوع در بیانیه پایانی نیز تصریح شد.

عضو شورای اصلاح‌طلبان استان در خصوص نحوه حضور این تشکل در انتخابات افزود: جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خود را در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌داند و هماهنگ و همسو با سایر احزاب اصلاح‌طلب و ذیل شورای اصلاح‌طلبان استان عمل خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اتحاد و هماهنگی مجموعه اصلاح‌طلبان در کرمان را مثال‌زدنی توصیف کرد و افزود: هیچ‌چیز برای ما با اهمیت‌تر از حفظ وحدت در جریان اصلاح‌طلب نیست لذا تلاش خواهیم کرد از همه امکانات و ظرفیت‌های خود برای حفظ اتحاد در درون خانواده اصلاحات استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این شورا از مرکز ابلاغ شده و اقداماتی در دست اقدام است و اطلاع‌رسانی در این زمینه از سوی هیئت رئیسه انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.