مشاور استاندار کرمان در امور رسانه:

فروش و اجاره دادن ملک به افراد غیربومی استان تا اطلاع ثانوی ممنوع

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد بنگاه‌های املاک کرمان تا اطلاع ثانوی از اجاره دادن، رهن یا فروش املاک به افراد غیر بومی استان خودداری کنند.

تقی‌زاده مشاور استاندار کرمان با اشاره به مصوبات هشتمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: مقرر شد فرمانداری کرمان آب مورد نیاز مناطق حاشیه شهر را تامین کند و وقفه‌ای در این خصوص ایجاد نشود.

وی با اشاره به تامین الکل و ماسک به عنوان اقلام مورد نیاز استان کرمان ادامه داد: در این جلسه مصوب شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در اولین فرصت ممکن روزی ۶۰۰۰ لیتر الکل مورد نیاز استان را از طریق تولید در استان و یا از طریق واردات تامین کند،

تقی زاده افزود: همچنین سازمان متعهد شد که تا آخر هفته نیز ظرفیت تولید ماسک استان را به ۲۰ هزار ماسک در روز برساند ضمن آنکه در این جلسه بسیج استان نیز اعلام آمادگی برای تولید روزانه ۲۰ هزار ماسک در استان را کرد.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی به آمادگی بسیج، سپاه، فنی و حرفه ای و سمن ها برای کمک به استان کرمان در بحث تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک اشاره و عنوان کرد: بسیج استان اعلام آمادگی کرد که در صورت درخواست دستگاه‌های اجرایی و مراکز تامین مواد لازم و صدور مجوز توسط دانشگاه علوم پزشکی، ضدعفونی اماکن را انجام دهد.

تقی زاده به موضوع تعطیلی روز شنبه بازار کرمان که تا حدودی اجرایی شد اشاره کرد و افزود: موضوع تعطیلی اصناف برای کاهش تراکم جمعیت و ترددهای مطرح شده نیز در این جلسه مطرح و پیشنهاد شد که طبق برنامه ریزی صورت گرفته هر روز یک دوم یا یک سوم اصناف(به‌صورت صنفی) فعال باشند (به‌جزء صنوف ضروری شده مواد غذایی و داروخانه‌ها و …) که در این خصوص پیشنهاد شد این طرح به صورت جامع تر و کارشناسی شده تر در جلسه روز دوشنبه ستاد استانی مبارزه با کرونا مطرح و تصمیم گیری نهایی در این زمینه صورت گیرد.

وی به بحث بررسی‌های بهداشتی پارک‌ها و سرویس‌های عمومی توسط شهرداری‌ها اشاره کرد و در ادامه گفت: در این جلسه موافقت شد مکانی برای استقرار بیماران دوره نقاهت پس از بهبود، در کرمان تعیین شود که در صورت لزوم افرادی که بهبودی نسبی پیدا می کنند به دلیل آنکه امکان سرایت و انتقال این بیماری به افراد دیگر هنوز وجود دارد، بقیه دوران نقاهت خود را در آن مکان بگذرانند.

تقی زاده نظارت جدی و مستمر بر مسایل بهداشتی ساکنین حاشیه شهر کرمان را از دیگر مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا عنوان کرد و گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد بنگاه‌های املاک کرمان تا اطلاع ثانوی از اجاره دادن، رهن یا فروش املاک به افراد غیر بومی استان خودداری کنند.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی خاطرنشان کرد: تا اطلاع ثانوی شرکت‌های آب و برق از قطع خدمات به‌دلیل بدهی خودداری کنند و این موضوع شامل شرکت‌های مخابرات و گاز نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.