۶۵ هزار کلاس اولی آماده ورود به مدرسه

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: «در سال تحصیلی جدید پیش بینی ورود ۶۵ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس را در کل استان داریم.»

«عباس ضیاء» درباره وضعیت کلاس اولی های استان کرمان اظهار کرد: «پیش بینی ورود ۶۵ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس را در کل استان برای سال تحصیلی جدید را داریم.»

به گزارش ایسنا وی با تاکید بر اینکه تلاش بر این بوده سنجش این دانش آموزان انجام شود اظهار کرد: ۵۰ درصد این دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته در پیش دبستانی سنجش شده اند.

ضیاء تصریح کرد: ۹۹ درصد ثبت نام کلاس اولی های استان کرمان انجام شده مگر در مناطق روستایی تعدادی باقی مانده باشد.

معاون آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: ثبت نام کتاب این دانش آموزان نیز از طریق سامانه انجام شده و روز اول مهر کتب تحویل این دانش آموزان می شود و مشکلی نداریم. ضمن اینکه در برخی مناطق محروم استان وزارتخانه کمک کرده و کتاب رایگان در اختیار دانش آموزان می گذاریم.

وی با بیان اینکه پیش بینی ورود نزدیک به ۵۰ هزار نوآموز برای پیش دبستانی در استان را داریم افزود: جشن شکوفه ها ویژه کلاس اولی ها روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۸ صبح و جشن غنچه ها برای پیش دبستانی ها نیز در همان روز ساعت ۱۰ برگزار خواهد شد.

ضیاء بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان اتباع نیز انجام شده و در برخی شهرستان ها که تعداد اتباع بیشتر است، فضای اجاره ای تامین کرده و مشکل خاصی نداریم ضمن آنکه تعدادی دانش آموز فاقد هویت نیز در استان کرمان داشتیم که فرمانداری نامه داده و تحت پوشش قرار دادیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: کمبود معلم داریم و پیگیر هستیم برای آغاز سال تحصیلی این مشکل کمبود معلم را حل کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.