انجمن موسیقی استان کرمان برگزار می کند؛

مسابقه مجازی نوازندگی و خوانندگی در کرمان

انجمن موسیقی استان کرمان مسابقه نوازندگی (تکنوازی و گروه‌نوازی) و خوانندگی در فضای مجازی راه اندازی کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با ضبط کلیپ‌های یک دقیقه‌ای و ارسال آنها از طریق اپلیکیشن واتساپ به شماره اعلام شده در فراخوان دراین مسابقه شرکت نمایند.

سورج یاسایی رئیس انجمن موسیقی کرمان دراین باره گفت: فعالیت‌های هنری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا عملاً تعطیل شده است و اغلب مردم هم این روزها در منزل به سر می‌برند.

او اضافه کرد: تصمیم گرفتیم از امکانات فضای مجازی استفاده بهینه و بهتری داشته باشیم و با راه‌اندازی این مسابقه با حضور علاقه‌مندان به هنر و موسیقی یک دورهمی شبانه و صمیمی داشت باشیم.

به‌گفته یاسایی؛ در این مسابقه بحث کیفی و کار حرفه‌ای مد نظر نخواهد بود.

او افزود: تنها تلاش ما این است در این شرایط کسانی که دستی در موسیقی دارند هنر خود را در این دقایق محک بزنند و به مردم معرفی کنند.

او گفت: افراد علاقه‌مند به خوانندگی یا نوازندگی چه به‌صورت تک نفره یا گروهی ویدوئوها را به آدرس اعلام شده ارسال می‌کنند تا در صفحه ایسنتاگرامی انجمن موسیقی استان بارگذاری بشود.

داوران خود مردم هستند 

به گفته وی داوران این مسابقه خود مردم و مخاطبین این برنامه هستند.

وی تصریح کرد: ما به‌دنبال ایجاد انگیزه بیشتر برای جوانان و علاقه‌مندان به موسیقی هستیم تا درهر سطح هنری بتوانند هنر خود را به مردم عرضه کنند. ویدئوهای برتر هم براساس تعداد مخاطبینی که آثار را پسندیده باشند (لایک) مشخص می‌شوند.

او افزود: اگر بخواهیم با حضور کارشناسان موسیقی این آثار را به‌صورت تخصصی‌تر بررسی کنیم عملاً جامعه هدف ما کوچکتر خواهد شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در این مقطع به‌دنبال آن بودیم مشغولیتی برای مردم درست شود و مهم این است که همه باهم در یک کار مشارکت داشته باشیم و در مورد کارهای یکدیگر صحبت کنیم.

یاسایی گفت: البته مشارکت در این برنامه مختص به هنرمندان و علاقه‌مندان به موسیقی شهر کرمان نیست و از همه شهرهای ایران حتی خارج از ایران می‌توانند در آن شرکت داشته باشند و در فضای مجازی آثار خود را به اشتراک بگذارند.

رئیس انجمن موسیقی کرمان درباره اهمیت فضای مجازی در معرفی کارهای هنری اضافه کرد: استعداهای موسیقی در این کشور هستند که گمنام مانده‌اند یا شرایط حضور و معرفی کارهای خود را نداشته‌اند.

او ادامه داد: به‌عنوان مثال نوازنده ای را می‌شناختیم که بسیار زیبا در یک جای دور افتاده فعالیت داشت و شاید اگر ۲۰ سال پیش بود هیچ وقت نمی‌توانست هنر خود را به مردم معرفی کند.

یاسایی گفت: بنابراین فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این امر بسیاراثرگذار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.