برگزاری چهار سوق هنر صنایع دستی در کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: هنرمندان صنایع دستی استان‌های کرمان، اصفهان، یزد و فارس در چهار سوق هنر صنایع دستی به تبادلات تجربیات می‌پردازند.

“فریدون فعالی” در نشست با هنرمندان صنایع دستی استان کرمان، اظهار کرد: به‌زودی با هم اندیشی جمعی از مسئولان مرتبط، بخش خصوصی و هنرمندان صنایع دستی، هلدینگ صنایع دستی در استان کرمان تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه هلدینگ صنایع دستی، تجمیع سرمایه‌های انسانی و ریالی حوزه صنایع دستی است، افزود: برای
راه اندازی این هلدینگ در ابتدا باید پایه اصلی آن نهاده و اعضاء مشخص شود تا فعالیت‌های یکپارچه‌ای در زمینه آموزش، بازرگانی و نظارت بر صنایع دستی استان انجام گیرد.

فعالی با بیان اینکه حمایت از تولیدکنندگان داخلی صنایع دستی، از اولویت‌های ایجاد این هلدینگ خواهد بود، اظهار کرد: هنرمندانی که در دورترین نقطه استان کرمان به تولید صنایع دستی می‌پردازند، باید تحت حمایت قرار گیرند و تولیدات آنها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به معرض نمایش و فروش درآید.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات و معضلات اصلی صنایع دستی در ایران، فروش و تجارت است که استان کرمان از این مسئله مستثنی نیست و امیدواریم با تشکیل هلدینگ صنایع دستی تا حدودی بر این مشکلات فائق آییم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه ایجاد کارگروه تخصصی مطالعات بازار قبل از هرگونه تولید صنایع دستی در دستور کار هلدینگ صنایع دستی قرار خواهد داشت، افزود: هنگامی‌که مطالعات و پژوهش بازار و آموزش صنایع دستی به صورت صحیح و کارشناسی انجام گیرد مطمئناً منجر به تولید درست با پارامترهای بازار فروش خواهد شد.

فعالی به اجرای یک فعالیت هنری با عنوان چهارسوق هنر با حضور استان‌های کرمان، اصفهان، یزد و شیراز اشاره کرد و افزود: در این گفتمان هنری هنرمندان این چهار استان در قالب هفته فرهنگی به تبادل نظرات و نمایش فعالیت‌های هنری خود می‌پردازند.

وی بیان کرد: صنعتگرانی که علاقه‌مند به راه اندازی کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی هستند می‌توانند از تسهیلات اعطایی به سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی از سیاست‌های این اداره کل است، خاطرنشان کرد: دولت به دنبال توانمندسازی بخش خصوصی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.