وضعیت آب‌وهوای کرمان | پیش‌بینی بارش باران و برف در ارتفاعات

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان از بارش باران و برف در امروز یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات غرب و جنوب غرب استان خبر داد.

مریم سلاجقه افزود: بارش باران و برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و کوهستانی به ویژه ارتفاعات راین، جبالبارز، رابر، بافت و لاله زار  پیش‌بینی می‌شود و کاهش دما در  در سراسر استان کرمان دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: وزش باد نسبتا شدید تا شدید در پاره‌ای از مناطق، در شرق استان کرمان تا ۶۵ کیلومتر بر ساعت و در برخی از مناطق غرب و شمال غرب پدیده دیگر جوی خواهد بود.

وی با اشاره اینکه از اواخر روز دوشنبه (۱۹ اسفند) این سامانه از استان کرمان خارج می شود توصیه کرد: مردم از سفرهای غیرضروری و استفاده از تجهیزات زمستانی هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و از توقف و تردد در مسیر رودخانه‌ها اجتباب کنند.

مریم سلاجقه تنظیم دمای گلخانه ها و مرغداری‌ها و مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرژی از دیگر هشدارهای هواشناسی طی این روزها عنوان کرد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان حداقل دمای امروز شهر کرمان را یک درجه‌ی سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

وضعیت آب و هوای دیگر نقاط استان به شرح زیر است:

بافت : ۴ تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد / صاف

زرند : ۲ تا ۱۸ درجه سانتی‎گراد / صاف

رفسنجان :۵ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد / صاف

سیرجان : ۵ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد / صاف

بم : ۹ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد / صاف

جیرفت : ۱۳ تا ۲۶درجه سانتی‌گراد / صاف

شهداد : ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد / صاف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.