دستگیری متخلف فراری محیط زیست در کرمان

مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان، متخلف حرفه‌ای شکار چهار راس کل و بز وحشی را که چندی پیش در جریان عملیات تعقیب و گریز در کوهستان متواری شده بود را به دام انداختند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان با اعلام این خبر گفت: مدتی پیش حین گشت‌زنی در حوزه بین کرمان و بردسیر بودیم که گزارشی از یک فقره شکار در منطقه بلوچی کوه‌های جوپار دریافت کردیم.

نادر سیدی افزود: دراین رابطه به سرعت در مسیر احتمالی متخلفین قرار گرفتیم و درمحلی بین بهرامجرد و روستای گودر شکارچی با موتور سیکلت در حال انتقال لاشه‌ها مشاهده شد.

وی تصریح کرد: متخلف مذکور بادیدن مامورین متواری که در تعقیب و گریز لاشه‌ها و موتورسیکلت را رها و بصورت پیاده اقدام به فرار کرد و با اینکه ماموران فاصله زیادی به صورت پیاده شکارچی متخلف را تعقیب کردند در تاریکی شب موفق به فرار شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: پس از یک سری عملیات شناسایی و بعد از صدور حکم جلب و کسب اطلاعات جهت دستگیری توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان، پس از حدود دو هفته خود را به این یگان معرفی کرد و پس از انتقال به مراجع قضایی با حکم بازداشت موقت راهی زندان شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان او اظهار داشت: این متخلف حرفه‌ای در گذشته نیز تخلفات متعددی مرتکب شده و پس از برخورد با مامورین حفاظت محیط زیست متواری شده بود.

متخلف شکار چهار راس کل و بز بعد از صدور حکم جلب و کسب اطلاعات کامل جهت دستگیری توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان، پس از حدود دو هفته خود را به این یگان معرفی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.