لغو تعطیلی اصناف از سوی رییس‌جمهور| روحانی: استانداران حق تصمیم‌گیری ندارند

رییس‌جمهور مصوبات برخی استان‌ها در خصوص تعطیلی اصناف را لغو کرد.

حسن روحانی امروز یکشنبه و پس از جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی با اشاره به موضوعات مطرح شده در نشست امروز با بیان این مطلب که ما چیزی به نام قرنطینه نداریم گفت: اصلا اینکه شایع شده در تهران یا بعضی شهرها برخی فروشگاه‌ها و برخی مشاغل قرنطینه هستند،‌اصلا چنین چیزی وجود ندارد. نه امروز قرنطینه است، نه ایام نوروز، نه بعد و قبلش و همه در کسب و کار و فعالیت خود آزادند.

به گزارش تسنیم وی ادامه داد: خدمات دولت هم به طور معمول به مردم خواهد رسید منتهی همه تلاش ما این است فعالیت اقتصادی وخدمات دولت به گونه ای باشد مردم بیشتر در خانه بمانند و یا اگر اقدامی انجام می شود در چهارچوب پروتکل بهداشتی باشد.

روحانی خاطرنشان کرد: نسبت به اینکه کاری تعطیل شود، روز و ساعتی تعطیل شود، کسب خاصی مورد محدودیت قرار بگیرد، مرجع آن فقط ستاد ملی در تهران است استان‌ها به هیچ عنوان حق تصمیم گیری ندارند نه استانداران نه بخش‌های بهداشتی. هر گونه محدودیت در ستاد ملی در تهران تصمیم گیری می‌شود بنابراین در استان‌ها در این زمینه نباید اقدامی صورت بگیرد.

این صحبت در حالی مطرح شده که روز گذشته ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان مصوب کرد که تمامی اصناف به جز ۱۲ صنف ضروری از امروز تعطیل شوند.

مصوبات مهم ستاد مقابله با کرونا| تعطیلی تمام اصناف و معادن زغالسنگ در کرمان

2 نظرات
  1. گاو مش حسن می گوید

    سلام به روی ماهت حسن، بگو استاندارا مترسک سر جالیزن و فقط خودت مردم رو بفرست بیمارستان

  2. mohammd می گوید

    این برنامه چطورع که ریس جمهور اینجوری میگه ولی کرمان همه مغازه هارو میگن بسته باشه بی توجهی پلمپ میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.