آغاز واکسیناسیون دام برای کنترل بیماری تب برفکی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مرحله دوم طرح ملی هماهنگ و سراسری واکسیناسیون دام برای کنترل بیماری تب برفکی به طور هم‌زمان در سراسر کشور آغاز شد.

به نقل از سازمان دامپزشکی، علیرضا رفیعی پور اظهار  داشت: در این طرح دام های سبک و سنگین بر علیه بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام توسط سازمان دامپزشکی در جهت کمک مستقیم به تولیدکنندگان واکسینه می شوند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در طول سال بیش از ۳۰۰ میلیون دُز واکسن های مختلف بر علیه بیماری های استراتژیک کشور مثل بیماری های سیاه زخم،تب برفکی، تب مالت، هاری و غیره استفاده می شود.

رفیعی پور گفت: در این طرح در استان کرمان بیش از ۲ میلیون دام سبک و ۲۰۰ هزار دام سنگین بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به صورت همزمان در ۳۲ اداره کل دامپزشکی کشور آغاز شد و در کل کشور ۸۰ میلیون دام سبک و ۷۰ میلیون دام سنگین علیه بیماری تب برفکی واکسینه می شوند.

رفیعی پور در خصوص کمبود نیرو و خودرو در اداره های دامپزشکی جنوب استان گفت: استان های کمتر توسعه یافته بویژه جنوب استان سهمیه بیشتری قائل خواهیم شد و با برنامه ریزی که در تهران خواهیم داشت این اقدام مهم انجام خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.